szkodniki drewna

Zwalczanie szkodników drewna

Czytaj więcej
image
Szkodniki które zwalczamy
Zobacz wszystkie szkodniki

Szkodniki drewna zwalczanie – zleć to profesjonalistom!

Szkodniki drewna nie pojawiają się jedynie w lasach, pojawiają się również w naszych domach i w obiektach zabytkowych. Doprowadzają do obniżenia jakości drewna, przez co traci ono swoje walory estetyczne i użytkowe. Szkodniki żyjące w drewnie niszczą całe budynki, drewniane konstrukcje, meble, podłogi, cenne obrazy i rzeźby. Mogą opanowywać drewno przez wiele lat, aż do jego całkowitego zniszczenia.

Profilaktyka jest kluczowa, istnieje wiele metod mających na celu ochronę drewna przed pojawieniem się szkodników: dobór odpowiedniego drewna do budowy, zabezpieczenie domu przed wilgocią i zaimpregnowanie drewna przed owadami.

Szkodniki drewna zwalczanie – zleć to profesjonalistom!

A co jeśli szkodniki pojawiły się w domu? Szkodniki drewna zwalczanie powinno zlecić się profesjonalnym firmom. Posiadamy dużą wiedzę i doświadczenie, dysponujemy profesjonalnym sprzętem i środkami najwyższej jakości. Dbamy o każdy szczegół na każdym etapie dezynsekcji. Nasza wiedza i doświadczenie poparte są uprawnieniami i certyfikatami a stosowane preparaty posiadają wymagane atesty. Wszystko po to aby zagwarantować Państwu profesjonalną usługę zwalczania szkodników drewna – bezpiecznie, szybko i skutecznie!

Dezynsekcja wymagana, czyli szkodniki drewna w domu

Kiedy w domu pojawiają się one – szkodniki drewna – należy działać szybko i skutecznie, ale nie na własną rękę. Walkę z drewnojadami zostaw nam! Nasze firmy oferują specjalistyczną pomoc w zwalczaniu drewnojadów, potocznie nazywanych korniki.

Kiedy do wyszukiwarki wpiszemy frazę: „szkodniki drewna zdjęcia” pokażą nam się w pierwszej kolejności te najpopularniejsze chrząszcze niszczące drewniane konstrukcje i budynki, takie jak spuszczel pospolity i kołatek domowy.

Dezynsekcja wymagana, czyli szkodniki drewna w domu

Szkody wyrządzone przez szkodniki żyjące w drewnie mogą być ogromne, a często w pierwszym okresie ich żerowania są dla lokatora niemal niewidoczne. Dopiero pojawiające się otwory, wysypująca się mączka czy dziwne dźwięki dobiegające z wnętrza drewnianych elementów dają wyraźny sygnał, że pojawiły się w domu drewnojady. Jeśli zaatakują elementy konstrukcyjne budynku to z czasem pozbawią go wszystkich właściwości użytkowych.

Profesjonalna dezynsekcja jest koniecznością i gwarantuje pozbycie się szkodników w każdym stadium rozwojowym: od jaja po dorosłe osobniki. Każdy owad opanowuje inny materiał i w innym czasie: mamy szkodniki w suchym drewnie lub wilgotnym i zagrzybionym. Są też szkodniki, które mogą zostać zawleczone do naszego domu prosto z lasu – pojawiają się wtedy robaki w drewnie kominkowym.

Szkodniki drewna w domu to spory problem, ale jesteśmy w stanie go zwalczyć. Zapraszamy do kontaktu!